Serwis InteractiveWorld.pl

Oficjalny serwis o programach interaktywnych w Polsce!

Home » Kup i Wygraj » „CallTV” wróciło do Polski! Na długo?

„CallTV” wróciło do Polski! Na długo?

Artykuł napisał: admin Kategoria: Kup i Wygraj

Od wczoraj – 10 lutego 2022 r. debiutował nowy format programu interaktywnego w Polsce. Nie jest to bowiem klasyka gatunku formatu CallTV – do czego stali widzowie firmy Telemedia Interac TV zdążyli się już przyzwyczaić.

W kwietniu 2018 r. firma na kilka dni powróciła z programem również pseudo-CallTV „Wygraj z Nami!”, gdzie za każde wykonane połączenie telefoniczne płatne 3,92 zł telefonujący otrzymywali sześć losowych numerów „lotto”, a dodatkowo można było zostać połączony ze studiem i wygrać nagrodę. Program nadawany był w stacji Tele5, jednak szybko został zdjęty z anteny.

Teraz może być podobnie – połączenie jest dwuipółkrotnie droższe, bo wynosi aż 9,99 zł – jednak teoretycznie telefonujący otrzymują „kupon elektroniczny” o wartości wykonanego połączenia do wykorzystania na stronie sklepu OutletShoop.com. Również dodatkowo można zostać połączonym ze studiem i zdobyć oferowaną nagrodę.

Czy program do końca jest fair? Po dwóch wyemitowanych programach można mieć wątpliwości. W pierwszym wydaniu nie usłyszeliśmy żadnej osoby telefonującej. Co prawda – na koniec programu – usłyszeliśmy dźwięk telefonu, ale była kompletna cisza, coś w stylu „fake-call”. Nagranie możecie obejrzeć na naszym kanale na YouTube oraz poniżej:

W drugim programie było już pół na pół. Usłyszeliśmy przy pierwszej zagadce gracza, który wygrał 100 zł. Na koniec programu sytuacja powtórzona z dnia poprzedniego – głucha cisza. Do tego mnóstwo zbędnych dźwięków sygnału łączenia, poczty głosowej itp., których na antenie być nie powinno. Zobaczcie sami:

Program wygląda na amatorski, a jest przecież produkowany przez firmę, która od lat zajmuje się produkcją programów na żywo, w tym CallTV, na całym świecie. Aktualnie najwięcej produkcji firmy to telesprzedaż biżuterii na żywo (Klejnot TV).

Sam sklep OutletShoop również nie zachęca do brania udziału w programie – produktów jest dosłownie garstka (dokładnie 14 – na dzień 11 lutego 2022 r.). Dodatkowo, cena dostawy wynosi aż 24,90 zł! Jak doczytali nasi Forumowicze w regulaminie audycji – „organizator nie gwarantuje, że jakiekolwiek nagrody zostaną przyznane w jakimkolwiek programie” – co może zostać negatywnie odebrane przez potencjalnych graczy.

Co ciekawe, sam program nie jest długi – trwa tylko 35 minut. Dla porównania „Wygraj z Nami!” trwało prawie dwa razy dłużej – 60 minut. Oglądać możecie od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:05 do 13:40 w stacjach Tele5 i Polonia1.

Opinie widzów są podzielone – jedni twierdzą, że program w małym stopniu przypomniał o programach z dawnych lat, drudzy wprost nazywają program „scamem” i obrazą gatunku. Naszym zdaniem – niestety – teleturniej w tej formule długo się nie utrzyma.

Póki co – cieszmy się tym, co mamy 🙂

Comments are closed.

  • Youtube