Serwis InteractiveWorld.pl

Oficjalny serwis o programach interaktywnych w Polsce!

Agnieszka Wróblewska

Witamy serdecznie Pani Agnieszko!
Dziękujemy, że zgodziła się Pani przeprowadzić wywiad, specjalnie dla naszego serwisu – InteractiveWorld.

Przypomnijmy:  Pani Agnieszka Wróblewska prowadziła teleturnieje interaktywne w stacji TVN od samego początku, do samego końca. Stąd też nasze pytania w tym temacie i nie tylko 🙂 . Prosimy o odpowiedź bezpośrednio pod pytaniami:

Pytanie 0: Czym obecnie się Pani zajmuje? Jakie są Pani zainteresowania?

Najpierw- witam serdecznie. Z niemałym zaskoczeniem odebrałam wiadomość z pytaniami dotyczącymi konkursów i programów sprzed lat 🙂 że też ktoś się tym jeszcze interesuje?! Z radością odpowiadam:

Czym zajmuję się teraz? Wciąż pracuję w telewizji. Przez ostatnie dwa lata robiłam programy dla kanału TTV („Bez recepty”, „Przed północą”, „Usterka”). Teraz pracuję przy nowym serialu „Szkoła”, który będzie na antenie TVN od pierwszego września. Zmieniłam stronę kamery – teraz nie „przed”, tylko „za”, jako realizator, redakcja, czy asystent reżysera.

Pytanie 1: Jakie emocje Pani towarzyszyły przed pierwszym wydaniem Tele Gry 17.01.2002r.?

Wprawdzie to było 12 lat temu, ale nadal pamiętam ten stresik. Chociaż prawdę powiedziawszy byliśmy do pierwszej emisji dobrze przygotowani, więc wszystko było pod kontrolą.

Pytanie 2: Ile czasu trwały przygotowania do emisji pierwszego wydania Tele Gry?

Pod koniec grudnia 2001 roku (pamiętam, bo było z minus 20 stopni) pojechałam na casting do Warszawy, próby zaczęły się po Nowym Roku, pierwsza emisja 17 stycznia- wiec jakieś dwa tygodnie. Dużo? Mało? Chyba w sam raz!

Pytanie 3: Jak wspomina Pani pracę w programach interaktywnych Grupy ITI?

Bardzo dobrze. Redakcję tworzyły naprawdę fajne osoby. A praca? – godzina, półtorej dziennie – jak coś takiego mogłoby się nie podobać?! Oczywiście zdarzały się, tak średnio raz na rok momenty przemęczenia i wypalenia – wydawało mi się wtedy, że straciłam cały dowcip i swobodę i nie mam nic sensownego do powiedzenia, ale zwykle  zdarzały się wakacje i z nowymi siłami wracałam na antenę.

Pytanie 4: Który teleturniej interaktywny TVN wspomina Pani najlepiej?

Najweselej było podczas teleturnieju, którego nazwy nie jestem pewna  – tyle ich byłoJ (coś z graniem, może „Granie na ekranie”?). Polegał on na tym, że zagadki były prezentowane na zasadzie kalamburów- prowadzący coś pokazywali, albo rysowali a widz musiał odgadnąć hasło. Ten program prowadziliśmy parami i było naprawdę wesoło.

Pytanie 5: Czy gdyby miała Pani opcję wrócić do prowadzenia CallTV, czy skorzystałaby Pani z niej?

Tak! (chyba 🙂 )

Pytanie 6: Czy wiedziała Pani jakie konkursy będą rozgrywane w najbliższym programie?
(Jeśli tak, to na ile przed się Pani dowiadywała?)

Dostawaliśmy scenariusz programu parę godzin przed nagraniem, bo to była tajemnica przecie! Tylko do programu „Łamisłówka” hasła dostawałam wcześniej – dzień, dwa. Potrzebowałam czasu na przygotowanie się – dowiadywałam się jak najwięcej o słowach, hasłach – jaka jest ich etymologia, z czym się kojarzą, itp…  Ale zdarzało się też (o ile dobrze pamiętam),  że w trakcie programu następowały zmiany. Więc nie zawsze znałam rozwiązanie.

Pytanie 7: Czy utrzymuje Pani kontakt ze swoimi dawnymi współpracownicami, które także prowadziły tego typu programy?

Nie regularnie, ale się zdarza. O dzisiaj na przykład rozmawiałam z Anią WołekJ Z niektórymi osobami z redakcji współpracuję nadal.

Pytanie 8: Którą koleżankę lub  którego kolegę  spośród prowadzących wspomina Pani najcieplej?

Nie odpowiem na to pytanie, żeby nie podpaść 🙂 ale – poważnie mówiąc – naprawdę dobrze wszystkich wspominam.

Pytanie 9: Czy miała Pani ulubioną zagadkę w teleturniejach CallTV?

Wolałam te trudniejsze – sama czasami szukałam rozwiązania razem z widzami – nie zawsze się udawało.

Pytanie 10: Ile czasu trwało przygotowanie programu? Ile czasu przed emisją musiała Pani być już w pracy?

Makijaż i stylizacja trwały jakąś godzinę, na pół godziny przed startem programu była pełna gotowość. Zazwyczaj zjawiałam się dwie, trzy godziny przed. Chyba, że zapomniałam, że mam program (tak, tak, zdarzyło się 🙂 ) – wpadłam wtedy z pół godziny przed emisją, ale udało się!

Pytanie 11: Czy chciałaby Pani powrotu programów CallTV produkowanych przez TVN?

Prowadzenie ich było przyjemnością. Pytanie – czy widzowie by chcieli? Bo wiadomo, że to oni dyktują warunki.

Pytanie 12: Co sądzi Pani o obecnym poziomie teleturniejów interaktywnych w Polsce?

Przyznaję się, że nie oglądam ich. Tak po prostu. Mam dużo spraw na głowie i zwykle za mało czasu.

Pytanie 13: Jak wspomina Pani stację TVN Gra?

Właściwie już na to odpowiedziałam – dla mnie nie miało znaczenia, czy program, który prowadzę jest na antenie TVN, TVN Style, czy TVN Gra.

Pytanie 14: Jak Pani wspomina programy realizowane z Rynku Głównego w Krakowie?

To zależało od pogody. Ale nawet w deszczu przyjemnie było wyrwać się ze studia. Zdarzało się, że pojawiali się przechodnie – widzowie, wtedy łatwiej mówić, kiedy ma się żywego odbiorcę tuż obok.

Pytanie 15: Które dyżury lubiła Pani najbardziej – te o poranku, w południe/po południu czy nocne?

Najmniej lubiłam nocne – rozbijały mnie bardzo, tym bardziej, że tak, czy siak trzeba było rano wstać – to oczywiste, kiedy się jest mamą.

Pytanie 16: Programy CallTV TVN były chyba takimi, w których występowała największa ilość atrakcji. Z którą z nich pracowało się Pani najlepiej tudzież którą z nich Pani najbardziej lubiła?

Czy chodzi o maszyny, które w różny sposób podawały pieniądze? Nie przepadałam za nimi – miałam problem ze zbieraniem pieniędzy na czas. A najbardziej nie lubiłam taśmy – takiej jak w sklepie, przy kasie – czasami banknoty nie trafiały do pojemnika.

Pytanie 17: Czy pamięta pani jaki był rekord rozegranych zagadek w jednym programie?

Nie! A jest ktoś kto pamięta? Jakby się uprzeć można by odnaleźć w protokołach, ale ja się upierać nie będę.

Pytanie 18: Jaka śmieszna, niecodzienna sytuacja lub wpadka z programów, które Pani prowadziła zapadła Pani głęboko w pamięci?

Już to gdzieś mówiłam, ale powtórzę:

Nie rozumiałam dlaczego wszyscy się zaczęli śmiać, kiedy zapytałam o „ogon suki”, chodziło oczywiście o „ogon sukni” czyli „tren”.

Raz na antenę dodzwonił się chłopak, na pewno nie był pełnoletni i kiedy, nie wiedząc o tym, powitałam go i zapytałam o rozwiązanie zagadki, usłyszałam: „ Pani jest głupia! Pani jest głupa! Pani jest głupia! – na chwilę mnie zatkało. Ale tylko na chwilę 🙂

Była też raz sytuacja nieśmieszna, kiedy o mały włos zemdlałam. Pamiętam, że oblał mnie zimny pot, przed oczami latały mi jakieś mroczki. Dobrnęłam mało błyskotliwie do końca i szybko zeszliśmy z anteny – o dwie minuty chyba wcześniej niż było planowane. No cóż, prowadząca też człowiek.

Pytanie 19: Dzisiaj większość ludzi kojarzy Panią z tzw. „telegrami”. Wiadomo, że wcześniej prowadziła Pani też inne programy zupełnie niezwiązane z formą wygrywania pieniędzy. Jak więc trafiła Pani do CallTV?

Miałam krótką przerwę po urodzeniu syna, tak zwany urlop macierzyński. I któregoś dnia po prostu zadzwonił telefon. Pojechałam na casting i po dwóch tygodniach prowadziłam pierwszy program interaktywny – Tele Grę.

Pytanie 20: W ostatnim programie Apetyt na kasę żartowała Pani z Anią Wołek odnośnie ciągłego grania zagadek polegających na szukaniu imion. Pani Ania już wcześniej dość często ironicznie wyrażała swoje zdanie na ten temat. Prezenterki nie miały możliwości sugerowania swoich pomysłów? W dawnych czasach przed 2010 i 2009 rokiem grano dużo różnorodnych i ciekawych zagadek. Dlaczego, Pani zdaniem, reżyserom brakowało kreatywności?

Kreatywności im na pewno nie brakowało. To nie dlatego. Myślę, że to wynikało z tego, które konkursy bardziej podobały się widzom. Nie oszukujmy się – te programy nie mogły istnieć bez zgłaszających się do nich widzów.

Pytanie 21: Który system lubiła Pani bardziej – ten obowiązujący w pierwszej połowie 2010r., czyli ze studiem była łączona osoba, która najszybciej w rundzie odpowiedziała na pytanie usłyszane w słuchawce telefonu, czy ten obowiązujący przez pozostały okres nadawania programów CallTV, czyli system otwartej linii?

Otwarta linia była prostsza, system pytań zadawanych poza anteną zniechęcał niektórych konkursowiczów. A moje subiektywne zdanie? – wolałam te programy, w których miałam więcej gości na antenie, bo ja lubię sobie pogadać z człowiekiem 🙂

Pytanie 22: Czy może Pani zdradzić co było powodem zwolnienia w grudniu 2009 roku z programów interaktywnych TVN dwóch znanych prezenterek – Kasi Janus i Magdy Michniak?

Nie wiem. To nie była moja decyzja, więc nie będę się z niej tłumaczyć. Prywatnie uważam, że dziewczyny były, są! bardzo fajne i wiem, że miały, mają! rzesze wielbicieli.

Pytanie 23: Jaka była Pani reakcja na wiadomość o zakończeniu produkcji CallTV w stacjach Grupy ITI?

Trudno nam było w to uwierzyć. Prowadziłam te programy prawie dziesięć lat, można się było przyzwyczaić. Oczywiście wszyscy zastanawialiśmy się: i co teraz?

Pytanie 24: Czy słyszała Pani kiedyś o forum fanów CallTV? Czy w ogóle wiedziała Pani, że istnieją tacy fani?
 Gdzieś , coś mi się obiło o uszy, ale przyznam się, że nie śledziłam pilnie.

Pytanie 25: Jakie rady dałaby Pani tym, którzy swoją przyszłość chcą związać z tym samym zawodem, który Pani uprawiała?

Trzeba dbać o dobra dykcję i pełne uzębienie 🙂 I trzeba ćwiczyć płynne mówienie. Lepiej unikać wielokrotnie złożonych zdań, bo można zgubić sens, albo poplątać gramatykę (wiem co mówię, parę razy i mnie się zdarzyło).Dobrze jest posiadać bogate słownictwo – wtedy łatwiej uniknąć powtórek.

Pytanie 26: Jak wygląda Pani praca związana z tworzeniem nowej odsłony programu Usterka?

„Usterka” to już historia, którą całkiem sympatycznie będę wspominać (pewnie niektórzy fachowcy mniej). Teraz stoją przede mną nowe wyzwania. Ale dzięki temu mam szansę na to, żeby ciągle się rozwijać i czegoś nauczyć –  brzmi trochę pretensjonalnie, wiem…

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszko za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania. Pytania oraz odpowiedzi na nie zostaną podane do publicznej wiadomości na Forum serwisu InteractiveWorld.pl, na które uprzejmie Panią zapraszamy!

 

Administracja serwisu InteractiveWorld.pl

  • Youtube