Serwis InteractiveWorld.pl

Oficjalny serwis o programach interaktywnych w Polsce!

TVN Gra – tematyczny kanał telewizyjny Grupy ITI, który wystartował 3 października 2005 roku (ósme urodziny TVN), a zakończył emisję 31 maja 2008 roku o godzinie 22:57. Szefem TVN Gra była Małgorzata Gratys. Od zakończenia emisji TVN Gra do sierpnia 2008 roku na falach tej stacji emitował program Mango 24.

W telewizji TVN Gra były emitowane przede wszystkim teleturnieje interaktywne. Oprócz programów produkowanych w krakowskiej siedzibie TVN, nadawane były programy na licencji Telemedia Interac TV (nadawane na żywo ze studiów w Budapeszcie). Jednak 1 stycznia 2008 roku TVN zakończyła współpracę z firmą Telemedia Interac TV.

Koszt powstania stacji TVN Gra wyniósł około 5-6 milionów złotych a w założeniu inwestycja miała się zwrócić po około dwóch latach. Większość programów była nadawanych z krakowskich studiów TVN (należących niegdyś do Telewizji Wisła).

W lutym TVN złożyła wniosek do KRRiT o cofnięciu koncesji na nadawanie tego kanału, obowiązującej do października 2015 roku. Powodem zamknięcia stacji jest zbyt niska oglądalność i nieosiągnięta rentowność kanału. 27 lutego 2008 roku KRRiT uchyliła koncesję. Zamknięcie stacji musiało nastąpić po uprawomocnieniu się decyzji o cofnięciu koncesji. Oficjalnie Aleksandra Majcherek – prezenterka TVN Gra potwierdziła datę zakończenia emisji TVN Gra w programie „Wyścig po kasę”. Poinformowała, że TVN Gra będzie nadawać do 31 maja 2008 roku.

Pierwszym nadanym programem był interaktywny teleturniej „Wykręć numer” – jego gospodynią była Anna Lerczak. TVN Gra wciągu swojej emisji nadała 37 różnych programów interaktywnych (w tym programy nadawane w TVN, TVN7, TVN Meteo, TVN Turbo oraz audycja produkowana na zlecenie Polonii1) i zatrudniła 33 prezenterów (w tym 13 zatrudnionych w Telemedia Interac TV oraz 8 wróżek).
Jednymi z pierwszych programów nadawanych w TVN Gra były: „Diablo&Angelo”, „Music chat”, „Eros TV”, „Wykręć numer”, „Graj o raj”, „Misja specjalna”, „Fotogra”, „Szybki numerek”, „Rozbij bank”, „Seans filmowy”, „Kasa gra” i „Wieczorne igraszki”. Niestety wiele pozycji z ramówki znikło bardzo szybko. Najdłuższej nadawanymi programami była „Kasa gra” – którą widzowie mogli oglądać od 3 października 2005 roku do 31 grudnia 2007 roku, oraz „Seans filmowy” – który był emitowany od 3 października 2005 roku do 31 stycznia 2008 roku).

Programy w stacji TVN Gra:

Eros TV
Fabryka gry
Fotogra
Garitto
Hej-nał show
Kasa gra
Kryminalne zagadki
Laski na czacie
Łamisłówka
Mania grania
Music chat
No to, gramy!
Nocne igraszki
Rozbij bank
Salon gier
Seans filmowy
Strażnik kasy
Superkonkurs
Szybki numerek
Święty Walenty rozdaje prezenty
Turbo granie
Zabawa od kuchni
Wieczorne igraszki
Wieczór wróżb
Wrzuć na luz
Wykręć numer
Wyścig po kasę

Drugie urodziny kanału TVN Gra – program „Kryminalne zagadki”

Hej-nał show prowadzony przez Patrycję Tomaszczyk

  • Youtube